Fixtures     2020-2021   [all season]


Monday 23rd November

Premier League
   Burnley 1-0 Crystal Palace 0
   Wolverhampton Wanderers 1-1 Southampton 0

Tuesday 24th November

Football League Championship
   AFC Bournemouth 20:00 Nottingham Forest
   Barnsley 19:45 Brentford
   Luton Town 19:00 Birmingham City
   Preston North End 19:45 Blackburn Rovers
   Queens Park Rangers 19:00 Rotherham United
   Stoke City 19:00 Norwich City
   Wycombe Wanderers 19:00 Huddersfield Town

Football League 1
   Accrington Stanley 19:00 Crewe Alexandra
   Burton Albion 19:00 Charlton Athletic
   Doncaster Rovers 19:00 Blackpool
   Gillingham 18:00 AFC Wimbledon
   Ipswich Town 19:00 Hull City
   Milton Keynes 19:00 Shrewsbury Town
   Peterborough United 19:00 Plymouth Argyle
   Portsmouth 19:00 Oxford United
   Rochdale 19:00 Northampton Town
   Swindon Town 19:00 Lincoln City
   Wigan Athletic 19:00 Bristol Rovers

Football League 2
   Barrow 19:00 Oldham Athletic
   Cheltenham Town 19:00 Cambridge United
   Crawley Town 19:00 Grimsby Town
   Exeter City 19:00 Colchester United
   Leyton Orient 19:00 Bradford City
   Mansfield Town 19:00 Harrogate Town
   Newport County 19:00 Walsall
   Salford City 19:00 Morecambe
   Scunthorpe United 19:00 Bolton Wanderers
   Southend United 19:00 Forest Green Rovers
   Stevenage 19:00 Port Vale
   Tranmere Rovers 19:00 Carlisle United

National League Premier
   Altrincham 19:00 Bromley
   Barnet 19:00 Hartlepool United
   Wrexham 19:00 Sutton United

National League North
   Darlington 19:45 Bradford (Park Avenue)
   Farsley Celtic 19:45 Chester
   Gateshead 19:00 Gloucester City
   Hereford 19:00 York City
   Kettering Town 19:45 Guiseley
   Kidderminster Harriers 19:45 Alfreton Town
   Leamington 19:45 AFC Fylde

National League South
   Bath City 19:45 Dulwich Hamlet
   Chippenham Town 19:45 Slough Town
   Dorking Wanderers 19:45 Oxford City
   Tonbridge Angels 19:45 Braintree Town

Wednesday 25th November

Football League Championship
   Bristol City 19:45 Watford
   Coventry City 19:45 Cardiff City
   Middlesbrough 19:00 Derby County
   Millwall 19:00 Reading
   Swansea City 19:45 Sheffield Wednesday

Thursday 26th November

F.A. Cup
  First Round  Barrow 19:45 AFC Wimbledon

Friday 27th November

F.A. Cup
  Second Round  Tranmere Rovers 19:55 Brackley Town

Premier League
   Crystal Palace 20:00 Newcastle United

Football League Championship
   Brentford 19:45 Queens Park Rangers

Football League 1
   Fleetwood Town 19:45 Sunderland

National League Premier
   Notts County 19:45 Wealdstone

Saturday 28th November

F.A. Cup
  Second Round  Bradford City 15:00 Oldham Athletic
  Second Round  Cheltenham Town 15:00 Crewe Alexandra
  Second Round  Gillingham 13:00 Exeter City
  Second Round  Harrogate Town 15:00 Blackpool
  Second Round  Morecambe 12:30 Solihull Moors
  Second Round  Newport County 13:00 Salford City
  Second Round  Peterborough United 17:30 Chorley
  Second Round  Plymouth Argyle 15:00 Lincoln City
  Second Round  Portsmouth 15:00 King's Lynn Town

Premier League
   Brighton and Hove Albion 12:30 Liverpool
   Everton 17:30 Leeds United
   Leicester City 15:00 Fulham
   Manchester City 15:00 Burnley
   West Bromwich Albion 20:00 Sheffield United

Football League Championship
   Birmingham City 15:00 Millwall
   Blackburn Rovers 15:00 Barnsley
   Cardiff City 15:00 Luton Town
   Derby County 15:00 Wycombe Wanderers
   Huddersfield Town 15:00 Middlesbrough
   Norwich City 15:00 Coventry City
   Reading 12:30 Bristol City
   Rotherham United 15:00 AFC Bournemouth
   Sheffield Wednesday 15:00 Stoke City
   Watford 15:00 Preston North End

Football League 1
   Ipswich Town 15:00 Charlton Athletic
   Oxford United 15:00 Swindon Town

Football League 2
   Bolton Wanderers 15:00 Southend United
   Port Vale 15:00 Leyton Orient

National League Premier
   Aldershot Town 15:00 Solihull Moors
   Altrincham 15:00 Maidenhead United
   Barnet 15:00 Yeovil Town
   Bromley 15:00 Wrexham
   Dover Athletic 15:00 Boreham Wood
   Eastleigh 15:00 King's Lynn Town
   Hartlepool United 15:00 Stockport County
   Sutton United 15:00 Halifax Town
   Weymouth 15:00 Chesterfield

National League North
   AFC Fylde 15:00 Brackley Town
   AFC Fylde 15:00 Boston United
   Blyth Spartans 15:00 Boston United
   Chester 15:00 Gateshead
   Chorley 15:00 Kettering Town
   Gloucester City 15:00 Farsley Celtic
   Hereford 15:00 Kettering Town
   Kidderminster Harriers 15:00 Curzon Ashton
   Leamington 15:00 York City
   Southport 15:00 Alfreton Town
   Spennymoor Town 15:00 Hereford
   Spennymoor Town 15:00 Bradford (Park Avenue)
   Telford United 15:00 Guiseley

National League South
   Bath City 15:00 Welling United
   Billericay Town 15:00 Hampton & Richmond Borough
   Braintree Town 15:00 Oxford City
   Chippenham Town 15:00 Concord Rangers
   Dorking Wanderers 15:00 Ebbsfleet United
   Dulwich Hamlet 15:00 Maidstone United
   Eastbourne Borough 15:00 St Albans City
   Hungerford Town 15:00 Dartford
   Tonbridge Angels 15:00 Hemel Hempstead Town

Sunday 29th November

F.A. Cup
  Second Round  Barnet 13:30 Milton Keynes
  Second Round  Bristol Rovers 13:30 Darlington
  Second Round  Carlisle United 13:30 Doncaster Rovers
  Second Round  Mansfield Town 13:30 Dagenham and Redbridge
  Second Round  Marine 14:45 Havant and Waterlooville
  Second Round  Shrewsbury Town 13:30 Oxford City
  Second Round  Stevenage 13:30 Hull City
  Second Round  Stockport County 13:30 Yeovil Town

Premier League
   Arsenal 19:15 Wolverhampton Wanderers
   Chelsea 16:30 Tottenham Hotspur
   Southampton 14:00 Manchester United

Football League Championship
   Nottingham Forest 12:00 Swansea City

Monday 30th November

F.A. Cup
  Second Round  Canvey Island 19:45 Boreham Wood

Premier League
   West Ham United 20:00 Aston Villa

Tuesday 1st December

Football League Championship
   AFC Bournemouth 19:45 Preston North End
   Birmingham City 19:45 Barnsley
   Cardiff City 19:45 Huddersfield Town
   Derby County 19:45 Coventry City
   Queens Park Rangers 19:45 Bristol City
   Rotherham United 19:45 Brentford

Football League 1
   AFC Wimbledon 18:00 Peterborough United
   Blackpool 19:00 Portsmouth
   Crewe Alexandra 19:00 Swindon Town
   Lincoln City 19:00 Wigan Athletic
   Northampton Town 19:45 Fleetwood Town
   Oxford United 19:00 Ipswich Town
   Plymouth Argyle 19:45 Rochdale
   Sunderland 19:00 Burton Albion

Football League 2
   Bradford City 19:00 Cheltenham Town
   Colchester United 19:45 Crawley Town
   Forest Green Rovers 19:00 Newport County
   Grimsby Town 19:00 Exeter City
   Harrogate Town 19:00 Scunthorpe United
   Morecambe 19:45 Barrow
   Oldham Athletic 19:00 Tranmere Rovers

National League Premier
   Boreham Wood 19:45 Weymouth
   Chesterfield 19:00 Aldershot Town
   Halifax Town 19:45 Barnet
   King's Lynn Town 19:45 Bromley
   Maidenhead United 19:45 Dover Athletic
   Solihull Moors 19:45 Hartlepool United
   Wealdstone 19:45 Torquay United
   Woking 19:45 Sutton United
   Wrexham 19:45 Altrincham
   Yeovil Town 19:45 Eastleigh

National League North
   AFC Fylde 19:45 Bradford (Park Avenue)
   Blyth Spartans 19:45 York City
   Chester 19:45 Alfreton Town
   Chorley 19:45 Curzon Ashton
   Gloucester City 19:45 Boston United
   Kidderminster Harriers 19:45 Kettering Town
   Leamington 19:45 Brackley Town
   Southport 19:45 Farsley Celtic
   Spennymoor Town 19:45 Guiseley
   Telford United 19:45 Hereford

National League South
   Billericay Town 19:45 Chelmsford City
   Braintree Town 19:45 Welling United
   Chippenham Town 19:45 Hampton & Richmond Borough
   Dorking Wanderers 19:45 Maidstone United
   Dulwich Hamlet 19:45 St Albans City
   Hungerford Town 19:45 Oxford City
   Slough Town 19:45 Ebbsfleet United
   Tonbridge Angels 19:45 Concord Rangers

Wednesday 2nd December

Football League Championship
   Blackburn Rovers 19:45 Millwall
   Luton Town 19:45 Norwich City
   Middlesbrough 19:45 Swansea City
   Nottingham Forest 19:45 Watford
   Sheffield Wednesday 19:45 Reading
   Wycombe Wanderers 19:45 Stoke City

Football League 1
   Bristol Rovers 19:00 Gillingham
   Charlton Athletic 19:00 Milton Keynes
   Hull City 19:00 Doncaster Rovers
   Shrewsbury Town 19:00 Accrington Stanley

Football League 2
   Cambridge United 19:00 Mansfield Town
   Carlisle United 19:00 Salford City
   Walsall 19:00 Stevenage

National League Premier
   Dagenham and Redbridge 19:00 Notts County

National League North
   Darlington 19:45 Gateshead

National League South
   Havant and Waterlooville 19:45 Hemel Hempstead Town

Friday 4th December

Football League Championship
   Barnsley 19:45 AFC Bournemouth

Saturday 5th December

Premier League
   Aston Villa 15:00 Newcastle United
   Brighton and Hove Albion 15:00 Southampton
   Burnley 15:00 Everton
   Chelsea 15:00 Leeds United
   Liverpool 15:00 Wolverhampton Wanderers
   Manchester City 15:00 Fulham
   Sheffield United 15:00 Leicester City
   Tottenham Hotspur 15:00 Arsenal
   West Bromwich Albion 15:00 Crystal Palace
   West Ham United 15:00 Manchester United

Football League Championship
   Brentford 15:00 Blackburn Rovers
   Bristol City 15:00 Birmingham City
   Coventry City 15:00 Rotherham United
   Huddersfield Town 15:00 Queens Park Rangers
   Millwall 15:00 Derby County
   Norwich City 15:00 Sheffield Wednesday
   Preston North End 15:00 Wycombe Wanderers
   Reading 12:30 Nottingham Forest
   Stoke City 15:00 Middlesbrough
   Swansea City 15:00 Luton Town
   Watford 15:00 Cardiff City

Football League 1
   AFC Wimbledon 15:00 Bristol Rovers
   Accrington Stanley 15:00 Milton Keynes
   Burton Albion 15:00 Crewe Alexandra
   Fleetwood Town 15:00 Blackpool
   Gillingham 13:00 Swindon Town
   Northampton Town 15:00 Doncaster Rovers
   Oxford United 15:00 Hull City
   Plymouth Argyle 15:00 Ipswich Town
   Portsmouth 15:00 Peterborough United
   Rochdale 15:00 Lincoln City
   Shrewsbury Town 15:00 Charlton Athletic
   Sunderland 15:00 Wigan Athletic

Football League 2
   Barrow 15:00 Salford City
   Bolton Wanderers 15:00 Port Vale
   Bradford City 15:00 Carlisle United
   Cambridge United 15:00 Oldham Athletic
   Cheltenham Town 15:00 Exeter City
   Colchester United 17:30 Grimsby Town
   Harrogate Town 15:00 Forest Green Rovers
   Mansfield Town 15:00 Crawley Town
   Newport County 15:00 Morecambe
   Scunthorpe United 15:00 Leyton Orient
   Stevenage 15:00 Southend United
   Tranmere Rovers 15:00 Walsall

National League Premier
   Aldershot Town 15:00 Dagenham and Redbridge
   Altrincham 15:00 King's Lynn Town
   Barnet 15:00 Wealdstone
   Bromley 15:00 Stockport County
   Dover Athletic 15:00 Chesterfield
   Eastleigh 15:00 Maidenhead United
   Hartlepool United 15:00 Boreham Wood
   Notts County 15:00 Woking
   Sutton United 15:00 Solihull Moors
   Torquay United 15:00 Wrexham
   Weymouth 17:20 Halifax Town

National League North
   Boston United 15:00 Chorley
   Darlington 15:00 Hereford
   Farsley Celtic 15:00 Telford United
   Guiseley 15:00 Brackley Town
   Kettering Town 15:00 Blyth Spartans
   Leamington 15:00 Gateshead
   York City 15:00 Chester

National League South
   Eastbourne Borough 19:45 Dartford
   Ebbsfleet United 15:00 Concord Rangers
   Hampton & Richmond Borough 15:00 St Albans City
   Havant and Waterlooville 15:00 Chelmsford City
   Hungerford Town 15:00 Dulwich Hamlet