Football League 2     2019-2020   [results]   [table]


Saturday 23rd November

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Cambridge United
   Cheltenham Town 15:00 Colchester United
   Crawley Town 15:00 Exeter City
   Crewe Alexandra 15:00 Morecambe
   Leyton Orient 15:00 Forest Green Rovers
   Newport County 15:00 Oldham Athletic
   Northampton Town 15:00 Grimsby Town
   Plymouth Argyle 15:00 Bradford City
   Salford City 15:00 Macclesfield Town
   Scunthorpe United 15:00 Port Vale
   Swindon Town 15:00 Mansfield Town
   Walsall 15:00 Stevenage

Tuesday 26th November

Football League 2
   Forest Green Rovers 19:45 Crewe Alexandra
   Grimsby Town 19:45 Cheltenham Town

Saturday 30th November

Football League 2
   Macclesfield Town 15:00 Bradford City

Saturday 7th December

Football League 2
   Bradford City 15:00 Newport County
   Cambridge United 15:00 Plymouth Argyle
   Colchester United 15:00 Salford City
   Exeter City 15:00 Northampton Town
   Forest Green Rovers 15:00 Scunthorpe United
   Grimsby Town 15:00 Swindon Town
   Macclesfield Town 15:00 Crewe Alexandra
   Mansfield Town 15:00 Cheltenham Town
   Morecambe 15:00 Carlisle United
   Oldham Athletic 15:00 Leyton Orient
   Port Vale 15:00 Walsall
   Stevenage 15:00 Crawley Town

Saturday 14th December

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Grimsby Town
   Cheltenham Town 15:00 Cambridge United
   Crawley Town 15:00 Port Vale
   Crewe Alexandra 15:00 Mansfield Town
   Leyton Orient 15:00 Bradford City
   Newport County 15:00 Stevenage
   Northampton Town 15:00 Forest Green Rovers
   Plymouth Argyle 15:00 Morecambe
   Salford City 15:00 Exeter City
   Scunthorpe United 15:00 Colchester United
   Swindon Town 15:00 Oldham Athletic
   Walsall 15:00 Macclesfield Town

Saturday 21st December

Football League 2
   Bradford City 15:00 Salford City
   Cambridge United 15:00 Leyton Orient
   Colchester United 15:00 Carlisle United
   Exeter City 15:00 Walsall
   Forest Green Rovers 15:00 Swindon Town
   Grimsby Town 13:00 Scunthorpe United
   Macclesfield Town 15:00 Plymouth Argyle
   Mansfield Town 15:00 Northampton Town
   Morecambe 15:00 Newport County
   Oldham Athletic 15:00 Crawley Town
   Port Vale 15:00 Cheltenham Town
   Stevenage 15:00 Crewe Alexandra

Thursday 26th December

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Bradford City
   Cheltenham Town 15:00 Plymouth Argyle
   Crawley Town 15:00 Northampton Town
   Exeter City 15:00 Newport County
   Leyton Orient 13:00 Colchester United
   Macclesfield Town 15:00 Grimsby Town
   Mansfield Town 15:00 Port Vale
   Morecambe 15:00 Oldham Athletic
   Salford City 15:00 Crewe Alexandra
   Scunthorpe United 15:00 Walsall
   Stevenage 15:00 Forest Green Rovers
   Swindon Town 15:00 Cambridge United

Sunday 29th December

Football League 2
   Bradford City 15:00 Mansfield Town
   Cambridge United 15:00 Morecambe
   Colchester United 15:00 Exeter City
   Crewe Alexandra 15:00 Scunthorpe United
   Forest Green Rovers 15:00 Macclesfield Town
   Grimsby Town 15:00 Crawley Town
   Newport County 15:00 Leyton Orient
   Northampton Town 15:00 Cheltenham Town
   Oldham Athletic 15:00 Salford City
   Plymouth Argyle 15:00 Stevenage
   Port Vale 15:00 Swindon Town
   Walsall 15:00 Carlisle United

Wednesday 1st January

Football League 2
   Bradford City 15:00 Morecambe
   Cambridge United 15:00 Mansfield Town
   Colchester United 15:00 Crawley Town
   Crewe Alexandra 15:00 Carlisle United
   Forest Green Rovers 15:00 Exeter City
   Grimsby Town 15:00 Salford City
   Newport County 15:00 Cheltenham Town
   Northampton Town 15:00 Stevenage
   Oldham Athletic 15:00 Scunthorpe United
   Plymouth Argyle 15:00 Swindon Town
   Port Vale 15:00 Macclesfield Town
   Walsall 15:00 Leyton Orient

Saturday 4th January

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Newport County
   Cheltenham Town 15:00 Oldham Athletic
   Crawley Town 15:00 Forest Green Rovers
   Exeter City 15:00 Crewe Alexandra
   Leyton Orient 15:00 Northampton Town
   Macclesfield Town 15:00 Cambridge United
   Mansfield Town 15:00 Grimsby Town
   Morecambe 15:00 Port Vale
   Salford City 15:00 Walsall
   Scunthorpe United 15:00 Plymouth Argyle
   Stevenage 15:00 Colchester United
   Swindon Town 15:00 Bradford City

Saturday 11th January

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Plymouth Argyle
   Cheltenham Town 15:00 Walsall
   Crawley Town 15:00 Bradford City
   Exeter City 15:00 Cambridge United
   Leyton Orient 15:00 Grimsby Town
   Macclesfield Town 15:00 Oldham Athletic
   Mansfield Town 15:00 Forest Green Rovers
   Morecambe 15:00 Colchester United
   Salford City 15:00 Northampton Town
   Scunthorpe United 15:00 Newport County
   Stevenage 15:00 Port Vale
   Swindon Town 15:00 Crewe Alexandra

Saturday 18th January

Football League 2
   Bradford City 15:00 Scunthorpe United
   Cambridge United 15:00 Stevenage
   Colchester United 15:00 Macclesfield Town
   Crewe Alexandra 15:00 Cheltenham Town
   Forest Green Rovers 15:00 Salford City
   Grimsby Town 15:00 Exeter City
   Newport County 15:00 Swindon Town
   Northampton Town 15:00 Morecambe
   Oldham Athletic 15:00 Carlisle United
   Plymouth Argyle 15:00 Mansfield Town
   Port Vale 15:00 Leyton Orient
   Walsall 15:00 Crawley Town

Saturday 25th January

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Walsall
   Cheltenham Town 15:00 Northampton Town
   Crawley Town 15:00 Grimsby Town
   Exeter City 15:00 Colchester United
   Leyton Orient 15:00 Newport County
   Macclesfield Town 15:00 Forest Green Rovers
   Mansfield Town 15:00 Bradford City
   Morecambe 15:00 Cambridge United
   Salford City 15:00 Oldham Athletic
   Scunthorpe United 15:00 Crewe Alexandra
   Stevenage 15:00 Plymouth Argyle
   Swindon Town 15:00 Port Vale

Tuesday 28th January

Football League 2
   Bradford City 19:45 Cheltenham Town
   Cambridge United 19:45 Salford City
   Colchester United 19:45 Swindon Town
   Crewe Alexandra 19:45 Leyton Orient
   Forest Green Rovers 19:45 Carlisle United
   Grimsby Town 19:45 Stevenage
   Newport County 19:45 Macclesfield Town
   Northampton Town 19:45 Scunthorpe United
   Oldham Athletic 19:45 Mansfield Town
   Plymouth Argyle 19:45 Crawley Town
   Port Vale 19:45 Exeter City
   Walsall 19:45 Morecambe

Saturday 1st February

Football League 2
   Cambridge United 15:00 Colchester United
   Cheltenham Town 15:00 Morecambe
   Crawley Town 15:00 Scunthorpe United
   Grimsby Town 15:00 Forest Green Rovers
   Macclesfield Town 15:00 Northampton Town
   Mansfield Town 15:00 Carlisle United
   Oldham Athletic 15:00 Bradford City
   Plymouth Argyle 15:00 Newport County
   Port Vale 15:00 Salford City
   Stevenage 15:00 Leyton Orient
   Swindon Town 15:00 Exeter City
   Walsall 15:00 Crewe Alexandra

Saturday 8th February

Football League 2
   Bradford City 15:00 Grimsby Town
   Carlisle United 15:00 Swindon Town
   Colchester United 15:00 Plymouth Argyle
   Crewe Alexandra 15:00 Oldham Athletic
   Exeter City 15:00 Stevenage
   Forest Green Rovers 15:00 Walsall
   Leyton Orient 15:00 Macclesfield Town
   Morecambe 15:00 Mansfield Town
   Newport County 15:00 Cambridge United
   Northampton Town 15:00 Port Vale
   Salford City 15:00 Crawley Town
   Scunthorpe United 15:00 Cheltenham Town

Tuesday 11th February

Football League 2
   Bradford City 19:45 Stevenage
   Carlisle United 19:45 Cheltenham Town
   Colchester United 19:45 Grimsby Town
   Crewe Alexandra 19:45 Crawley Town
   Exeter City 19:45 Oldham Athletic
   Forest Green Rovers 19:45 Port Vale
   Leyton Orient 19:45 Mansfield Town
   Morecambe 19:45 Macclesfield Town
   Newport County 19:45 Walsall
   Northampton Town 19:45 Swindon Town
   Salford City 19:45 Plymouth Argyle
   Scunthorpe United 19:45 Cambridge United

Saturday 15th February

Football League 2
   Cambridge United 15:00 Bradford City
   Cheltenham Town 15:00 Leyton Orient
   Crawley Town 15:00 Carlisle United
   Grimsby Town 15:00 Morecambe
   Macclesfield Town 15:00 Exeter City
   Mansfield Town 15:00 Newport County
   Oldham Athletic 15:00 Forest Green Rovers
   Plymouth Argyle 15:00 Crewe Alexandra
   Port Vale 15:00 Colchester United
   Stevenage 15:00 Salford City
   Swindon Town 15:00 Scunthorpe United
   Walsall 15:00 Northampton Town

Saturday 22nd February

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Morecambe
   Cheltenham Town 15:00 Mansfield Town
   Crawley Town 15:00 Stevenage
   Crewe Alexandra 15:00 Macclesfield Town
   Leyton Orient 15:00 Oldham Athletic
   Newport County 15:00 Bradford City
   Northampton Town 15:00 Exeter City
   Plymouth Argyle 15:00 Cambridge United
   Salford City 15:00 Colchester United
   Scunthorpe United 15:00 Forest Green Rovers
   Swindon Town 15:00 Grimsby Town
   Walsall 15:00 Port Vale

Saturday 29th February

Football League 2
   Bradford City 15:00 Plymouth Argyle
   Cambridge United 15:00 Carlisle United
   Colchester United 15:00 Cheltenham Town
   Exeter City 15:00 Crawley Town
   Forest Green Rovers 15:00 Leyton Orient
   Grimsby Town 15:00 Northampton Town
   Macclesfield Town 15:00 Salford City
   Mansfield Town 15:00 Swindon Town
   Morecambe 15:00 Crewe Alexandra
   Oldham Athletic 15:00 Newport County
   Port Vale 15:00 Scunthorpe United
   Stevenage 15:00 Walsall

Saturday 7th March

Football League 2
   Carlisle United 15:00 Colchester United
   Cheltenham Town 15:00 Port Vale
   Crawley Town 15:00 Oldham Athletic
   Crewe Alexandra 15:00 Stevenage
   Leyton Orient 15:00 Cambridge United
   Newport County 15:00 Morecambe
   Northampton Town 15:00 Mansfield Town
   Plymouth Argyle 15:00 Macclesfield Town
   Salford City 15:00 Bradford City
   Scunthorpe United 13:00 Grimsby Town
   Swindon Town 15:00 Forest Green Rovers
   Walsall 15:00 Exeter City

Saturday 14th March

Football League 2
   Bradford City 15:00 Leyton Orient
   Cambridge United 15:00 Cheltenham Town
   Colchester United 15:00 Scunthorpe United
   Exeter City 15:00 Salford City
   Forest Green Rovers 15:00 Northampton Town
   Grimsby Town 15:00 Carlisle United
   Macclesfield Town 15:00 Walsall
   Mansfield Town 15:00 Crewe Alexandra
   Morecambe 15:00 Plymouth Argyle
   Oldham Athletic 15:00 Swindon Town
   Port Vale 15:00 Crawley Town
   Stevenage 15:00 Newport County

Tuesday 17th March

Football League 2
   Colchester United 19:45 Crewe Alexandra
   Crawley Town 19:45 Newport County
   Exeter City 19:45 Scunthorpe United
   Forest Green Rovers 19:45 Morecambe
   Grimsby Town 19:45 Cambridge United
   Leyton Orient 19:45 Plymouth Argyle
   Macclesfield Town 19:45 Cheltenham Town
   Northampton Town 19:45 Carlisle United
   Port Vale 19:45 Bradford City
   Salford City 19:45 Mansfield Town
   Stevenage 19:45 Swindon Town
   Walsall 19:45 Oldham Athletic

Saturday 21st March

Football League 2
   Bradford City 15:00 Macclesfield Town
   Cambridge United 15:00 Northampton Town
   Carlisle United 15:00 Leyton Orient
   Cheltenham Town 15:00 Grimsby Town
   Crewe Alexandra 15:00 Forest Green Rovers
   Mansfield Town 15:00 Walsall
   Morecambe 15:00 Stevenage
   Newport County 15:00 Colchester United
   Oldham Athletic 15:00 Port Vale
   Plymouth Argyle 15:00 Exeter City
   Scunthorpe United 15:00 Salford City
   Swindon Town 15:00 Crawley Town

Saturday 28th March

Football League 2
   Colchester United 15:00 Mansfield Town
   Crawley Town 15:00 Cambridge United
   Exeter City 15:00 Bradford City
   Forest Green Rovers 15:00 Cheltenham Town
   Grimsby Town 15:00 Plymouth Argyle
   Leyton Orient 15:00 Morecambe
   Macclesfield Town 15:00 Carlisle United
   Northampton Town 15:00 Oldham Athletic
   Port Vale 15:00 Crewe Alexandra
   Salford City 15:00 Newport County
   Stevenage 15:00 Scunthorpe United
   Walsall 15:00 Swindon Town

Saturday 4th April

Football League 2
   Bradford City 15:00 Colchester United
   Cambridge United 15:00 Walsall
   Carlisle United 15:00 Port Vale
   Cheltenham Town 15:00 Exeter City
   Crewe Alexandra 15:00 Northampton Town
   Mansfield Town 15:00 Macclesfield Town
   Morecambe 15:00 Crawley Town
   Newport County 15:00 Grimsby Town
   Oldham Athletic 15:00 Stevenage
   Plymouth Argyle 15:00 Forest Green Rovers
   Scunthorpe United 15:00 Leyton Orient
   Swindon Town 15:00 Salford City

Friday 10th April

Football League 2
   Crawley Town 15:00 Leyton Orient
   Crewe Alexandra 15:00 Newport County
   Exeter City 15:00 Morecambe
   Forest Green Rovers 15:00 Bradford City
   Northampton Town 15:00 Colchester United
   Oldham Athletic 15:00 Cambridge United
   Port Vale 15:00 Grimsby Town
   Salford City 15:00 Carlisle United
   Scunthorpe United 15:00 Macclesfield Town
   Stevenage 15:00 Mansfield Town
   Swindon Town 15:00 Cheltenham Town
   Walsall 15:00 Plymouth Argyle

Monday 13th April

Football League 2
   Bradford City 15:00 Crewe Alexandra
   Cambridge United 15:00 Port Vale
   Carlisle United 15:00 Scunthorpe United
   Cheltenham Town 15:00 Crawley Town
   Colchester United 15:00 Oldham Athletic
   Grimsby Town 15:00 Walsall
   Leyton Orient 15:00 Salford City
   Macclesfield Town 15:00 Stevenage
   Mansfield Town 15:00 Exeter City
   Morecambe 15:00 Swindon Town
   Newport County 15:00 Forest Green Rovers
   Plymouth Argyle 15:00 Northampton Town

Saturday 18th April

Football League 2
   Crawley Town 15:00 Macclesfield Town
   Crewe Alexandra 15:00 Grimsby Town
   Exeter City 15:00 Carlisle United
   Forest Green Rovers 15:00 Cambridge United
   Northampton Town 15:00 Bradford City
   Oldham Athletic 15:00 Plymouth Argyle
   Port Vale 15:00 Newport County
   Salford City 15:00 Morecambe
   Scunthorpe United 15:00 Mansfield Town
   Stevenage 15:00 Cheltenham Town
   Swindon Town 15:00 Leyton Orient
   Walsall 15:00 Colchester United

Saturday 25th April

Football League 2
   Bradford City 15:00 Walsall
   Cambridge United 15:00 Crewe Alexandra
   Carlisle United 15:00 Stevenage
   Cheltenham Town 15:00 Salford City
   Colchester United 15:00 Forest Green Rovers
   Grimsby Town 15:00 Oldham Athletic
   Leyton Orient 15:00 Exeter City
   Macclesfield Town 15:00 Swindon Town
   Mansfield Town 15:00 Crawley Town
   Morecambe 15:00 Scunthorpe United
   Newport County 15:00 Northampton Town
   Plymouth Argyle 15:00 Port Vale