F.A. Cup   
2018-2019
   


Saturday 18th May
  Final  Manchester City 17:00 Watford
 
Sunday 7th April
  Semi-Final  Watford 3-2 Wolverhampton Wanderers 80092
 
Saturday 6th April
  Semi-Final  Brighton and Hove Albion 0-1 Manchester City 71521
 
Sunday 17th March
  Sixth Round  Millwall 2-2 Brighton and Hove Albion 17137
 
Saturday 16th March
  Sixth Round  Wolverhampton Wanderers 2-1 Manchester United 31004
  Sixth Round  Swansea City 2-3 Manchester City 19783
  Sixth Round  Watford 2-1 Crystal Palace 18104
 
Monday 18th February
  Fifth Round  Chelsea 0-2 Manchester United 40562
 
Sunday 17th February
  Fifth Round  Doncaster Rovers 0-2 Crystal Palace 14010
  Fifth Round  Swansea City 4-1 Brentford 11261
  Fifth Round  Bristol City 0-1 Wolverhampton Wanderers 24394
 
Saturday 16th February
  Fifth Round  Newport County 1-4 Manchester City 9680
  Fifth Round  AFC Wimbledon 0-1 Millwall 4795
  Fifth Round  Brighton and Hove Albion 2-1 Derby County 24562
 
Friday 15th February
  Fifth Round  Queens Park Rangers 0-1 Watford 17212
 
Wednesday 6th February
  Fourth Round Replay West Bromwich Albion 1-3 Brighton and Hove Albion 8645
 
Tuesday 5th February
  Fourth Round Replay Brentford 3-1 Barnet 6954
  Fourth Round Replay Wolverhampton Wanderers 3-2 Shrewsbury Town 28844
  Fourth Round Replay Queens Park Rangers 2-0 Portsmouth 13115
  Fourth Round Replay Newport County 2-0 Middlesbrough 6552
 
Monday 28th January
  Fourth Round  Barnet 3-3 Brentford 6215
 
Sunday 27th January
  Fourth Round  Chelsea 3-0 Sheffield Wednesday 37433
  Fourth Round  Crystal Palace 2-0 Tottenham Hotspur 19491
 
Saturday 26th January
  Fourth Round  AFC Wimbledon 4-2 West Ham United 4777
  Fourth Round  Millwall 3-2 Everton 16354
  Fourth Round  Doncaster Rovers 2-1 Oldham Athletic 11260
  Fourth Round  Brighton and Hove Albion 0-0 West Bromwich Albion 27001
  Fourth Round  Swansea City 4-1 Gillingham 15080
  Fourth Round  Shrewsbury Town 2-2 Wolverhampton Wanderers 9503
  Fourth Round  Portsmouth 1-1 Queens Park Rangers 19378
  Fourth Round  Newcastle United 0-2 Watford 34604
  Fourth Round  Middlesbrough 1-1 Newport County 15794
  Fourth Round  Manchester City 5-0 Burnley 50121
  Fourth Round  Accrington Stanley 0-1 Derby County 5397
 
Friday 25th January
  Fourth Round  Arsenal 1-3 Manchester United 59571
  Fourth Round  Bristol City 2-1 Bolton Wanderers 13747
 
Wednesday 16th January
  Third Round Replay Southampton 2-2 Derby County 14651
 
Tuesday 15th January
  Third Round Replay Stoke City 2-3 Shrewsbury Town 10261
  Third Round Replay Blackburn Rovers 2-4 Newcastle United 14228
  Third Round Replay Luton Town 0-1 Sheffield Wednesday 9259
 
Monday 7th January
  Third Round  Wolverhampton Wanderers 2-1 Liverpool 25849
 
Sunday 6th January
  Third Round  Newport County 2-1 Leicester City 6705
  Third Round  Woking 0-2 Watford 5717
  Third Round  Sheffield United 0-1 Barnet 9906
  Third Round  Queens Park Rangers 2-1 Leeds United 11637
  Third Round  Preston North End 1-3 Doncaster Rovers 8101
  Third Round  Millwall 2-1 Hull City 5307
  Third Round  Manchester City 7-0 Rotherham United 52708
  Third Round  Fulham 1-2 Oldham Athletic 16134
 
Saturday 5th January
  Third Round  Crystal Palace 1-0 Grimsby Town 19967
  Third Round  Bristol City 1-0 Huddersfield Town 12179
  Third Round  Blackpool 0-3 Arsenal 8955
  Third Round  Norwich City 0-1 Portsmouth 23201
  Third Round  Newcastle United 1-1 Blackburn Rovers 36440
  Third Round  Fleetwood Town 2-3 AFC Wimbledon 2131
  Third Round  Everton 2-1 Lincoln City 37900
  Third Round  Aston Villa 0-3 Swansea City 30572
  Third Round  Derby County 2-2 Southampton 17095
  Third Round  Chelsea 2-0 Nottingham Forest 40544
  Third Round  Brentford 1-0 Oxford United 6106
  Third Round  Bolton Wanderers 5-2 Walsall 5506
  Third Round  Accrington Stanley 1-0 Ipswich Town 2869
  Third Round  Middlesbrough 5-0 Peterborough United 11647
  Third Round  Gillingham 1-0 Cardiff City 7090
  Third Round  Burnley 1-0 Barnsley 11053
  Third Round  West Ham United 2-0 Birmingham City 54840
  Third Round  West Bromwich Albion 1-0 Wigan Athletic 15465
  Third Round  Shrewsbury Town 1-1 Stoke City 7512
  Third Round  Sheffield Wednesday 0-0 Luton Town 16974
  Third Round  Manchester United 2-0 Reading 73918
  Third Round  AFC Bournemouth 1-3 Brighton and Hove Albion 10522
 
Friday 4th January
  Third Round  Tranmere Rovers 0-7 Tottenham Hotspur 12553
 
Tuesday 18th December
  Second Round Replay Blackpool 3-2 Solihull Moors 1441
 
Monday 17th December
  Second Round Replay Southport 0-2 Tranmere Rovers 5414
 
Tuesday 11th December
  Second Round Replay Bradford City 4-4 Peterborough United 3486
  Second Round Replay Sunderland 0-1 Walsall 8212
  Second Round Replay Newport County 4-0 Wrexham 4143
 
Monday 3rd December
  Second Round  Guiseley 1-2 Fleetwood Town 2324
 
Sunday 2nd December
  Second Round  Chesterfield 0-2 Grimsby Town 4537
  Second Round  Bury 0-1 Luton Town 2977
  Second Round  Tranmere Rovers 1-1 Southport 4701
  Second Round  Swindon Town 0-1 Woking 3654
  Second Round  Slough Town 0-1 Gillingham 2084
  Second Round  Shrewsbury Town 1-0 Scunthorpe United 3427
  Second Round  Rochdale 0-1 Portsmouth 2555
  Second Round  Barnet 1-0 Stockport County 2826
 
Saturday 1st December
  Second Round  Wrexham 0-0 Newport County 5295
  Second Round  Charlton Athletic 0-2 Doncaster Rovers 3249
  Second Round  Accrington Stanley 3-1 Cheltenham Town 1066
  Second Round  Walsall 1-1 Sunderland 3140
  Second Round  Southend United 2-4 Barnsley 3616
  Second Round  Plymouth Argyle 1-2 Oxford United 5984
  Second Round  Peterborough United 2-2 Bradford City 3750
  Second Round  Maidstone United 0-2 Oldham Athletic 3560
  Second Round  Lincoln City 2-0 Carlisle United 6438
  Second Round  Halifax Town 1-3 AFC Wimbledon 2044
 
Friday 30th November
  Second Round  Solihull Moors 0-0 Blackpool 3005
 
Wednesday 21st November
  First Round Replay Bristol Rovers 1-2 Barnet 2740
  First Round Replay Salford City 1-3 Shrewsbury Town 2432
  First Round Replay Hartlepool United 3-4 Gillingham 1873
 
Tuesday 20th November
  First Round Replay Doncaster Rovers 7-0 Chorley 3048
  First Round Replay Crawley Town 2-6 Southend United 3120
  First Round Replay Cheltenham Town 2-0 Ebbsfleet United 1435
  First Round Replay Charlton Athletic 5-0 Mansfield Town 1910
  First Round Replay Bradford City 1-1 Aldershot Town 2248
  First Round Replay Billericay Town 1-3 Chesterfield 2493
  First Round Replay Slough Town 1-1 Sutton United 1360
  First Round Replay Oxford City 0-2 Tranmere Rovers 1172
  First Round Replay Halifax Town 1-0 Morecambe 1218
  First Round Replay Forest Green Rovers 0-3 Oxford United 1614
 
Monday 12th November
  First Round  Hampton & Richmond Borough 1-2 Oldham Athletic 2720
 
Sunday 11th November
  First Round  Port Vale 1-2 Sunderland 7238
  First Round  Alfreton Town 1-4 Fleetwood Town 827
  First Round  Hitchin Town 0-2 Solihull Moors 3148
  First Round  Chorley 2-2 Doncaster Rovers 3239
  First Round  Weston-super-Mare 0-2 Wrexham 1170
  First Round  Shrewsbury Town 1-1 Salford City 4351
  First Round  Mansfield Town 1-1 Charlton Athletic 3240
  First Round  Barnet 1-1 Bristol Rovers 1705
  First Round  Guiseley 4-3 Cambridge United 1097
 
Saturday 10th November
  First Round  Exeter City 2-3 Blackpool 3188
  First Round  Crewe Alexandra 0-1 Carlisle United 2467
  First Round  Chesterfield 1-1 Billericay Town 2952
  First Round  Bury 5-0 Dover Athletic 2355
  First Round  Bromley 1-3 Peterborough United 3107
  First Round  Aldershot Town 1-1 Bradford City 2455
  First Round  Accrington Stanley 1-0 Colchester United 1267
  First Round  Metropolitan Police 0-2 Newport County 1137
  First Round  Yeovil Town 1-3 Stockport County 2550
  First Round  Walsall 3-2 Coventry City 4760
  First Round  Tranmere Rovers 3-3 Oxford City 4206
  First Round  Torquay United 0-1 Woking 2419
  First Round  Swindon Town 2-1 York City 3744
  First Round  Sutton United 0-0 Slough Town 1830
  First Round  Southport 2-0 Boreham Wood 1460
  First Round  Southend United 1-1 Crawley Town 3935
  First Round  Scunthorpe United 2-1 Burton Albion 2260
  First Round  Rochdale 2-1 Gateshead 2415
  First Round  Plymouth Argyle 1-0 Stevenage 5719
  First Round  Oxford United 0-0 Forest Green Rovers 3933
  First Round  Morecambe 0-0 Halifax Town 1736
  First Round  Maidstone United 2-1 Macclesfield Town 2169
  First Round  Luton Town 2-0 Wycombe Wanderers 5343
  First Round  Lincoln City 3-2 Northampton Town 6012
  First Round  Barnsley 4-0 Notts County 5878
  First Round  Grimsby Town 3-1 Milton Keynes 1991
  First Round  Ebbsfleet United 0-0 Cheltenham Town 1624
  First Round  Gillingham 0-0 Hartlepool United 2224
  First Round  Maidenhead United 0-4 Portsmouth 3205
 
Friday 9th November
  First Round  Haringey Borough 0-1 AFC Wimbledon 2710